Menu

Toyota Bucuresti Nord face parte din Grupul Inchcape, o companie multinationala britanica cu o istorie de peste 160 de ani, cotata la Bursa din Londra incepand cu 1958.  La inceputuri Grupul Inchcape a fost axat pe transport si comert in Extremul Orient, detinand o flota maritima si o multitudine de companii care activau in industrii diverse (cherestea, bunuri de larg consum, management portuar, explorari petroliere, fabrici de imbuteliere, inginerie, etc.). Treptat compania a inceput sa se concentreze doar pe industria auto. Incepand cu 1999  Inchcape a renuntat la liniile de business secundare, devenind doar importator si distribuitor de autoturisme. Astfel Inchcape si-a impus rapid suprematia in aceasta industrie, continuand sa-si intareasca parteneriatele cu producatori auto puternici printre care si Toyota.
 
Inchcape si-a propus ca obiectiv principal sa  creeze o experiente incredibila pentru clientii celor mai bune marci de masini din lume. Astfel, toate programele si serviciile Toyota Bucuresti Nord au in centru Clientul, iar implicarea angajatilor nostri in toate etapele interactiunii cu clientii sta la baza satisfactiei complete a acestora.
 
Denumirea completa a societatii: SC INCHCAPE MOTORS SRL
Adresa Sediu Social:   Voluntari, Bvd. Pipera, nr. 1, Biroul 3, Jud. Ilfov, Romania
Nr inreg. Reg. Comertului:    J23/768/2009
CUI:    RO19003717
Capital social:    80.226.332 RON
 
Faceti cunostinta cu membrii echipei Toyota Bucuresti Nord:


Florin Ionita

Director General

florin.ionita@bucurestinord.toyota.ro

+40 21.2000.355

Receptie clienti

Ana-Maria Troanca

Asistent Receptie Clienti

ana-maria.troanca@bucurestinord.toyota.ro

+4 021 2000 329

Delia Georgescu

Asistent Receptie Clienti

delia.georgescu@bucurestinord.toyota.ro

+4 021 2000 239

Vanzari Autovehicule Noi

Manuel Simulescu

Manager Vanzari Auto Noi&Rulate

manuel.simulescu@bucurestinord.toyota.ro

+4 021 2000 320

Alin Prosteanu

Consultant Vanzari Auto Lexus

alin.prosteanu@bucuresti.lexus.ro

+4 021 2000 332 / +4 0754 035 692

Gabriel Cioaca

Coordonator Vanzari Flote

gabriel.cioaca@bucurestinord.toyota.ro

+40 21 2000 322 / +4 0747037 116

Elena Dumitru

Administrare Vanzari Flote

elena.dumitru@bucurestinord.toyota.ro

+40 21 2000 334 / +4 0748 099 837

Loredana Stana

Consultant Vanzari Auto

loredana.stana@bucurestinord.toyota.ro

+40 21 2000 337 / +4 0748 099 838

Raluca Grigore

Consultant Vanzari Auto

raluca.grigore@bucurestinord.toyota.ro

+40 21 2000 331 / +4 0748 099 836

Razvan Puiu

Consultant Vanzari Auto

razvan.puiu@bucurestinord.toyota.ro

+40 212000319 / +4 0754 052 840

Bogdan Moca

Consultant Vanzari Auto

bogdan.moca@bucurestinord.toyota.ro

+40 212000327 / +4 0756 132 919

Razvan Dumitru

Consultant Vanzari Auto

razvan.dumitru@bucurestinord.toyota.ro

+4 021 2000 323 / +4 0756 132 910

Vanzari Autovehicule Rulate

Cristian Niculae

Coordonator Vanzari Auto Rulate

cristian.niculae@bucurestinord.toyota.ro

+40 212000325 / +4 0745 516 680

Sorin Matei

Consultant Vanzari Auto Rulate

sorin.matei@bucurestinord.toyota.ro

+4 021 2000 320

Elena Ardeleanul

Consultant Vanzari Auto Rulate

elena.ardeleanul@bucurestinord.toyota.ro

+ 4 021 2000 329 / +4 0761 280 516

Service 

Andrei Popa

Coordonator Receptie Service&Relatii cu Clientii

andrei.popa@bucurestinord.toyota.ro

+40 21 2000 340

Cristian Buzea

Coordonator Atelier Mecanica&Electrica

cristian.buzea@bucurestinord.toyota.ro

+40 21 2000 346 /+4 0747 031 462

Ioan Musteata

Consilier Service Mecanica&Electrica

ioan.musteata@bucurestinord.toyota.ro

+40 21 2000 344 / +4 0752 070 576

Alin Balauca

Consilier Service Mecanica&Electrica

alin.balauca@bucurestinord.toyota.ro

+4 021 2000 350 / +4 0756 132 912

Stefan Banete

Consilier Service Mecanica&Electrica Lexus

stefan.banete@bucurestinord.toyota.ro

+4 021 2000 345/+4 0755 000 589

 Tinichigerie - Vopsitorie

Andrei Repanovici

Coordonator Atelier Tinichigerie&Vopsitorie

andrei.repanovici@bucurestinord.toyota.ro

+4 021 2000 378 /+40754 035 754

Bogdan Fobl

Consilier Tinichigerie&Vopsitorie

bogdan.fobl@bucurestinord.toyota.ro

+4 021 2000 345 / +4 0755 000 583

Andrei Rosca

Consilier Tinichigerie&Vopsitorie

andrei.rosca@bucurestinord.toyota.ro

+4 021 2000 320 +4 0747 031 747

Piese de Schimb

Mihnea Dumitrescu

Coordonator Departament Piese de Schimb

mihnea.dumitrescu@bucurestinord.toyota.ro

+4 021 2000 341 / +4 0749 065 967

Mihai Georgescu

Consilier vanzari Piese de Schimb

mihai.georgescu@bucurestinord.toyota.ro

+ 4 021 2000 343 / +4 0747 031 691