Cariere

  • corporate 1140x400

Posturi disponibile:

1.   Contabil

1.

CONTABIL

SCOPUL PRINCIPAL AL POSTULUI

Efectueaza operatiuni de evidenta contabila pe baza cunostintelor teoretice si practice de inregistrare, examinare, clasificare si analiza a tranzactiilor financiare in concordanta cu cerintele legale si procedurile interne;

Principalele responsabilitati:

-           Intocmirea si reconcilierea lunara a registrului mijloacelor fixe;

-           Inregistrarea in sistem  facturile de achizitii si a deconturilor de cheltuieli in RON si valuta;

-           Constituirea si inregistrarea accruals-uri pentru utilitati, auditori, asigurari , IT, etc.

-           Inregistrare de provizioane

-           Reconcilierea, actualizarea si reevaluarea furnizorilor intocmind situatia privind vechimea datoriilor (Ageing) (401);

-           Analiza conturilor 473 Decontari din operatii în curs de clarificare , 408 Furnizori-facturi nesosite si 409 Furnizori

Profilul candidatului

-           absolvent/a de studii superioare in domeniul economic

-           minim 2 ani experienta in domeniul contabilitatii;

-           cunostinte de contabilitate si fiscalitate

-           cunostinte solide de Microsoft Office ( in special Word si Excel);

-           cunostinte de limba engleza

-           abilitati de organizare, structurare si planificare

-           meticulozitate si acuratete

-           lucrul in echipa - spirit analitic si proactivitate

-           persoana responsabila, curioasa, cu initiativa, comunicativa, proactiva

-           adaptabilitate rapida la situatii noi

-           disciplina si rigurozitate, va respecta termene limita stricte

-           disponibilitate de a lucra peste program in perioadele de inchidere de luna

Candidatii interesati sunt rugati sa trimta CV-ul la hr@toyota.ro